Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Kończy się rok szkolny 2016/2017, bardzo bogaty w sukcesy naszych uczniów, sukcesy naszej Szkoły - 23 czerwca wszyscy uczniowie otrzymają świadectwa promocyjne, najlepsi świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Pierwszy raz nie będziemy żegnać uczniów kończących edukację w szkole podstawowej, ponieważ uczniowie klasy VI otrzymają promocję do klasy VII. Był to rok, w którym realizowaliśmy projekt unijny POWER "Kodeks wartości młodego człowieka", poznaliśmy naszych partnerów z Hiszpanii i Francji - te kontakty będziemy rozwijać pisząc w nowym roku szkolnym projekt rozszerzony o bezpośrednią współpracę naszych uczniów. W okresie wakacji w naszej placówce również będzie się działo wiele ciekawych rzeczy związanych z modernizacją węzła cieplnego, budowy "placu rekreacyjnego dla seniorów...i nie tylko", w planie również budowa długo oczekiwanego boiska wielofunkcyjnego. Przed nami wakacje, przez wielu z nas długo oczekiwany odpoczynek, oby bezpieczny!

Rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży. Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Minister Edukacji Narodowej zachęca, aby został n udostępniony dzieciom, rodzicom i opiekunom. Z kolei w serwisie www.bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice mogą otrzymać bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji będą cennym źródłem wiedzy zarówno dla rodziców oraz opiekunów, jak i wypoczywających młodych ludzi.
 
list Pani Minister
list Pani Minister ws wypoczynku
Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku

metryczka


Wytworzył: Janusz Sikorski - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 (16 czerwca 2017)
Opublikował: Dorota Grodzka-Czepiczek (19 czerwca 2017, 20:39:19)
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 46

Ostatnia zmiana: Dorota Grodzka-Czepiczek (17 grudnia 2017, 18:51:19)
Zmieniono: zmiana katalogu

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 3797